izmir web tasarım
İzmir 'de Web Tasarım ile Multimedyanın Doğru Adresi

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO-Search Engine Optimization)


Google, Yahoo, Msn, Altavista gibi çeşitli arama motorlarında, aranan kelime sonuçları için yapılan organik sıralamalarda, üst sıralarda çıkabilmek için yapılan teknik çalışmalara denir.
Arama motorları kendi yazılımlarına ve kendi kriterlerine göre, arama yapılan kelime veya kelimelere göre siteleri değerlendirip belli bir sıralama içinde gösterir. Her arama motorunun kriterleri farklı da olsa benzer başlıca kriterler aşağı yukarı şunlardır:
Sitenin konuyla alakası (içeriği)
Sitenin yaşı
Diğer siteler tarafından beğenilme oranı(backlink)
Ziyaret edilme sıklığı

Arama motoru optimizasyonu kriterlerini yerine getiren siteler sıralamalarda üst sırlara yerleşiyor ve bulunabilirlikleri artıyor.
Fark edilebilir olmak, yeni müşterilerle tanışmak, gelirlerde yükselme sağlamak ve pazarda söz sahibi olmak adına yapılan arama motoru optimizasyon çalışmaları uzmanlar tarafından yapılması gereken zahmetli, sabır gerektiren teknik bir iştir.

Dünyanın gelişmiş diğer ülkelerinde yıllardan beri yapılan bu iş, ülkemizde de yeni yeni hareketlenmeye başlamıştır. Yurtdışında sadece kendi sektörünü oluşturmasına rağmen, ülkemizde genelde web site tasarımı yapan firmaların hizmeti olarak yaygınlaşmıştır. Konu hakkında ziyaretçiler daha tam anlamıyla bilgi sahibi olmadığı için, çeşitli vaatlerle sıkça suistimal edilmektedir. O yüzden firma seçiminde dikkatli olunması gerekmektedir.

 • ilicMedia


    Web Tasarım Makaleleri
    Web Tasarım Firmaları
    İnsan Kaynakları
 • Hizmetlerimiz


    Website Tasarımı
    İnteraktif Multimedya
    Arama Motoru Optimizasyonu
 • Andaç (Yıllık) CD/DVD


    Üniversiteler
    İlköğretim ve Ortaöğretim Okulları
    Askeri Okullar
 • İletişim


  1404 Sokak No:3/4
  Kahramanlar - İZMİR
  info@ilicmedia.com  0.232.4211248
 • © 2008 - 2017 ilicMedia Bilişim Teknolojileri ve Reklam Hizmetleri
      web tasarım izmir